Ergonomické produkty Stell

stell_evolution.jpgRedesign pracovného miesta pomáha zamestnancom a organizáciám v mnohých ohľadoch, od riadenia nákladov na zdravotnú starostlivosť, redukciou dní choroby, zvýšením produktivity a spokojnosti. Výhody ergonomických produktov sa šíria rýchlo a teraz je ten najlepší čas pridať sa k tejto evolúcii.

Držiaky monitorov, Sit-Stand stoly alebo Sit-Stand pracovné stanice a ďalšie ergonomické produkty rozširujú ponuku Stell produktov. Medzi hlavné prednosti výrobkov Stell patrí okrem špičkovej kvality a maximálnej flexibility aj jednoduchá obsluha, ktorá je zárukou jednoduchého ovládania a príjemného užívania. Zvlášť milovníci dizajnu potom ocenia atraktívny vzhľad, typický pre všetky výrobky značky Stell.


Polohovateľné SIT-STAND rámy stolovSOS-3000-scene-01.JPG

Polohovateľné SIT-STAND rámy stolov značky STELL vám umožňujú vykonávať sedavú prácu pri počítači aj v stoji a tým zásadne prospievajú vášmu zdraviu. Striedavá práca postojačky a posediačky navyše prispieva k pracovnej efektivite.

SIT-STAND rámy stolov Stell sa hodia do každej kancelárie. Lekári aj fyzioterapeuti odporúčajú počas pracovnej doby meniť polohu, aby sme predišli komplikáciám s krčnou chrbticou, bedrovou chrbticou či stiahnutie medzilopatkových svalov. Pri celodennom sedení sa navyše môžu pridať aj problémy s tráviacim ústrojenstvom, prípadne aj konečníkom, a hemoroidy. Medzi výhody, ktoré sa tiež spájajú s pravidelným striedaním pozície postojačky a posediačky, patrí napríklad vyššia spotreba energie a s tým spojené zníženie rizika obezity, cukrovky, optimalizácia krvného tlaku atď.

Polohovateľné stoly sú skvelou voľbou aj do detských izieb, pretože s deťmi "rastú" a zároveň ich od útleho veku učia správnym návykom, zdravému držaniu tela, a tým automaticky predchádzajú zdravotným problémom v dospelosti.

Aby sme predišli problémom s chrbtom v dospelosti, ktorými trpí polovica populácie, odporúčam nepodceňovať výber polohovateľnej stoličky. U detí je dôležité zvoliť dobre nastaviteľný stôl či kvalitný držiak na monitor, ktoré ponúka napríklad značka Stell hovorí fyzioterapeutka Dana Hodanová.

Rámy stolov značky Stell sú vyrobené z kvalitnej odolnej ocele, ktorá zabezpečí ich stabilitu, a práškový lak zaistí povrchovú odolnosť. Stoly majú polohovateľné nohy a zosilnené pätky. Ich nastaviteľná výška je od 630 mm do 1250 mm. Na stôl možno použiť dosku podľa svojho výberu s odporúčanou veľkosťou 1000 - 2000 mm (š) X 700 - 1500 mm (v), čo je dostačujúce pre 99% populácie.
Preskúmať ponuku SIT-STAND stolov


SIT-STAND pracovné staniceSOS-3130-scene-15.jpg

Ak máte kompletné vybavené kancelárie, nie je iste ekonomické meniť existujúce fixné stoly za nové. Výhodné ale nie je ani nechať zamestnanca u nevhodných stolov pracovať, pretože zlá ergonómia pracovného miesta má za následok problémy zdravotné, ale aj ekonomické, ako sa vyjadruje Mgr. Petra Juřeníková, PhD z lekárskej fakulty v Brne:
Pri zdravotných ťažkostiach sa samozrejme znižuje pracovná výkonnosť, a to oveľa viac u zamestnancov pracujúcich v oblasti kancelárskych povolaní. Najväčší rozdiel môžeme pozorovať u tvorivých pracovníkov - napríklad tvoriacich softvér alebo grafické projekty a pod.). Dlhodobé ťažkosti potom často vedú k vyššej absencii zamestnancov na pracovisku z dôvodov chorobnosti či návštev u lekára a na rehabilitáciách.


Ak teda premýšľate o zmene pracovného miesta pre svojich zamestnancov alebo pre seba, možnosťou je okrem polohovateľného stola aj polohovateľná SIT-STAND stolná stanica čiže pohyblivý nástavec na stôl alebo na stenu. Na ten potom umiestnite jednoducho notebook, monitor, klávesnicu a ďalšie.

STELL ponúka niekoľko typov a veľkostí týchto staníc. Všetky konštrukcie sú robustné z kvalitnej ocele, čím zaručujú stabilné a bezpečné používanie. Polohovateľnosť je zabezpečovaná systémom plynového piestu, ktorý umožní s vynaložením minimálnej sily nastaviť stanicu do ideálnej ergonomickej pozície ako v sede, tak v stoji.

Striedanie práce postojačky a posediačky má mnoho výhod. Dochádza pri ňom k pretiahnutiu tela a tiež k celkovému uvoľneniu. Vďaka tomu sa zlepšuje koncentrácia a produktivita práce. Pri pravidelnom striedaní polohy postojačky a posediačky dochádza tiež k väčšiemu výdaju energie, čo môže viesť u niektorých osôb aj k zníženiu telesnej hmotnosti, zmiernenie ťažkostí spojených s kŕčovými žilami, tlakom či výskytom cukrovky.
Preskúmať  SIT-STAND pracovné stanice


Držiaky monitorovSOS-1020-SAA4000-scene.jpg

Správne usporiadanie pracoviska je základom nielen pracovnej výkonosti, ale aj zdravia. S monitorom pripevneným držiakmi ušetríte miesto na pracovnom stole a zároveň si zabezpečíte jeho ideálne nastavenie presne podľa vašich potrieb. Pri nesprávnom umiestnení monitora môžu trpieť váš chrbát, krčná chrbtica, ruky, zápästia, ale aj lakte a ramená. Pravidelná práca s počítačom môže viesť tiež k zhoršeniu zraku. Častým problémom, ktorý vzniká nevhodným nastavením monitora, bývajú aj migrény a bolesti hlavy.

Plynové či mechanické držiaky monitorov alebo televízorov, podstavce a univerzálne police značky Stell vám spríjemnia prácu na počítači, či už doma alebo v zamestnaní. Navyše ak pracujete s notebookom, prinášame vám praktického pomocníka, ktorý umožní umiestniť jeho obrazovku do ergonomickej pozície.
Preskúmať  držiaky monitorov